Güneş Lekeleri ve Çiller

Çil ve güneş ışınlarıyla ortaya çıkan güneş lekeleri hastalık değildir ama ciddi kozmetik kusur olarak algılanabilmektedir. Normalde cilde rengini veren melanin denilen maddenin dengesiz bir şekilde çoğalması sonucu oluşur.

Melanin melanosit adlı hücrelerden salgılanan cildi güneş ışınlarından koruyan kahverengi bir pigmenttir. Güneş ışığına karşı verilen kişisel cevap farklılığı çil ve güneş lekesi olarak karşımıza çıkar.


Ancak bazı makyaj malzemeleri, yanlış uygulanan maskeler ve peelingler, güneş altında parfüm kullanımı özellikle yaz aylarında lekelere yol açabilmektedir. .

Buzlu Terapi Merkezi olarak Çil ve Güneş Lekelerinde 20 yıllık tecrübe ve deneyimle benzersiz, güvenli, geri dönüşüm yapmayan bir tedavi sunmaktayız. .
Son teknoloji ile özel üretilen İce Therapy cihazının doğal bir şekilde ürettiği buz kristalleri cildin en alt noktasına kadar nüfus ederek dokuyu yeniler ve kolajenleri aktif hale getirir.Cilt yüzeyine en yakın problemler olan güneş lekeleri ve çillerde 1 ile 3 seans arasında kesin sonuç alınırken, derin güneş lekelerinde 3 ile 7 seans arası garantili hizmet sunulmaktadır. .
İstatistiklere ve tedavi sonuçlarına göre Buzlu Terapi sisteminde en şanslı kişiler beyaz tenli ve buğday tenli kişilerdir. Esmer tenli kişilerin yapılacak test sonrasında tedaviye kabul edilmeme durumu olabilir. .