Vücut Çatlaklıkları

4F56F02E892F1647A4780CD3b.jpgÇatlaklar nasıl oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür? Oluşumunu önlemek ve mevcut olanları tedavi etmek mümkün mü? Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla cildin yapısı bozulur ve çatlaklar ortaya çıkar. Önceleri pembe renkli olan bu çatlaklar zamanla beyaza yakın bir renk alır. Ciltteki bu noktalar bronzlaşmaz ve gözden kaybolmaz. Nerelerde daha sık görülür? Çatlaklara daha çok göğüs, karın ve bel çevresinde rastlanır. Göğüsler: Vücudun en nazik organları arasında yer alırlar. Göğüsleri saran doku oldukça ince ve hassastır. Bu bölgedeki çatlaklar gelişme çağında bile oluşabilir. Buna rağmen çatlakların çoğunlukla doğum sonrasında ortaya çıktıkları görülür. Karın: Bu bölgede ortaya çıkan çatlakların oluşumunda da gebelik dönemi önemli bir rol oynar. Genişleyen karın yüzeyi yıpranır ve esnekliğini kaybeder. Bel çevresi: Daha çok bel çevresiyle belin üst kısmında görülen çatlaklar her yaşta ortaya çıkabilir. Cinsiyet farkı gözetmeksizin kadın ve erkekte meydana gelen bu tür çatlakların en önemli nedenlerinden biri; kısa zamanda çok miktarda kilo alıp vermektir. 
9i6al3.jpgBu şekilde oluşan çatlakları önlemek için doğru beslenme alışkanlıkları edinmek ve kilo alıp vermekten kaçınmak önem taşır.
 Buzlu terapi sistemimizde çatlakların hangi bölgede olduğu önemi olmadığı gibi ve çok eski çatlakları dahi 3-18 seansta tamamını yok ediyor.Eğer yırtık probleminiz varsa 28 seansa kadar tedavi süreci uzayabilir. Tedavi bittikten sonra kişinin cildine bağlı olarak değişen rengin oturma süreci 6 hafta ile 1 yıl arasındadır.Test yapıldıktan 2 hafta sonra kişinin cilt yapısına göre tüm detaylar belirlenmektedir. * Vücudunuzda çatlaklıkları istemiyormusunuz? * Cildinizin yenilenmeye mi ihtiyacı var ? İşte çözüm Sindy Estetiğin sizlere sunduğu buzlu terapi.bacakcatlak.jpgdizalticatlak.jpg